بیلبورد تبلیغاتی

درباره طرح:
بیلبورد های تبلیغاتی یکی از پر کاربردترین و متنوع ترین المان های شهری می باشند که بسته به جانمایی و اهداف کارفرما طراحی میشوند.
از جمله مهمترین عوامل موثر در طرح این نوع المان ها محدوده سطح اشغال طرح، عوامل طبیعی مثل درخت و پستی بلندی ها و محدوده دید جاده می باشد.
این بیلبورد با ابعاد تابلو های چهار متر در هفت متر با مجموع مساحت پنجاه و شش مترمربع در ارتفاع نه تا سیزده متر نصب شده است.
با توجه به جانمایی آن می بایست از دو سمت جاده دید کامل داشته باشد، همچنین فضای اشغال کوچک آن اجازه استفاده از سه عدد پایه برای مهار تابلو ها را غیر ممکن کرده بود.
لذا با استفاده از یک پایه ی متشکل از چهار پروفیل قوطی شکل و مهار های در صفحه و خارج از صفحه تصمیم بر این شد که سازه فقط روی یک پایه صد و هشتاد سانتی متری قرار داده شود.
همچنین با توجه به مراحل ساخت و نصب نیاز شد در جهت صفحات تابلو کابل های کشش طراحی شود تا قبل از نصب تابلو اصلی مقاطع فرم اصلی خود را حفظ کنند. به بدلیل ارتفاع زیاد تابلو و همچنین ابعاد و فرم آن، لنگر_واژگونی بسیار زیادی در اثر باد حداکثر منطقه به سازه تحمیل شد که با طرح فونداسیون وزنی حجیم و مدفون، به ضریب اطمینان مناسب دست یافتیم.
لازم به ذکر است که سازه برای بار_لرزه ای، بار_باد و تغییرات دما طراحی شده است.

موقعیت

تهران

حوزه مسئولیت

طراحی سازه

زیربنا

0

سال طراحی

نامشخص

طراحی معماری

مهندس قدیانی

اشتراک گذاری

سایر پروژه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *